«Սիփանը» ներկայացված էր Թեհրանում կայացած ցուցահանդեսին:
Վերջերս Թեհրանում կազմակերպված հայկական ապրանքների և ծառայությունների Expo Armenia 2016 ցուցահանդեսին, ի թիվս հայաստանյան 100-ից ավելի ընկերությունների, մասնակցում էր նաև «Սամ-Հար» ընկերությունն իր «Սիփան» ապրանքանիշով:
Իր տեսակի մեջ առաջին անգամ անցկացվող այս ցուցահանդեսին ներկայացված էին ՀՀ տնտեսության գրեթե բոլոր ճյուղերը` գյուղատնտեսական մթերքների վերամշակում և սննդի արդյունաբերություն, դեղագործություն, թեթև արդյունաբերություն, շինանյութերի արտադրություն, բանկային, լոգիստիկ ծառայություններ և այլն:
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել էր Թեհրանում ՀՀ դեսպանության, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և Իրանի միջազգային ցուցահանդեսների ընկերության կողմից: ԶԼՄ-ների և մասնակիցների տեղեկացմամբ՝ հայկական արտադրանքը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել իրանցիների մոտ և ցուցահանդեսի տաղավարները բոլոր 4 օրերին եղել են մարդաշատ:
Ցուցահանդեսում «Սամ-Հար»-ը ներկայացված էր իր ողջ տեսականիով՝ կոմպոտներ, ջեմեր, մուրաբաներ, բանջարեղենային պահածոներ և «Սիփան» ապրանքանիշի բնական հյութեր։

“Сипан” был представлен на выставке в Тегеране.
На недавно организованной в Тегеране выстваке армянских продуктов и услуг ‘Expo Armenia 2016’, в числе более 100 армянских компаний, принимала участие также компания “Сам-Ар” со своей маркой “Сипан”.
На проводимой в первый раз в своем роде выставке, были представлены почти все отрасли экономики РА: переработка сельскохозяйственной продукции и пищевая промышленность, фармацевтика, легкая промышленность, производство стройматериалов, банковские, логистические услуги и т.д.
Выставка была организована посольством РА в Тегеране, Фондом развития Армении и обществом международных выставок Ирана. По информации СМИ и участников, армянская продукция вызвала большой интерес у иранцев и павильоны выставки были многолюдными все 4 дня.
“Сам-Ар” на выставке была представлена всем своим ассортиментом – компоты, джемы, варенья, овощные консервы и натуральные соки марки “Сипан”.