Sipan ընկերությունը այս տարեսկզբին հաջողությամբ մասնակցեց սննդամթերքի և ոչ
Ցուցահանդեսի ընթացքում ներկայացվեց SIPAN արտադրատեսականին Հայաստանի ազգային տաղավարում՝ Հայաստանը ներկայացնող այլ առաջատար արտադրողների հետ միասին։ Միջոցառումը համախմբել էր աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած ցուցահանդեսի մասնակիցների և այցելուների, իսկ առանձին տաղավարներում ներկայացված էին տարբեր երկրների և տարածաշրջանների ընկերություններ։
Հայաստանը Gulfood 2026-ին մասնակցեց միասնական ազգային տաղավարով, որը կազմակերպվել էր ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության կողմից։ Հայկական տաղավարում, բացի Sipan-ից ներկայացված ևս 12 ընկերություններ՝ ցուցադրելով պահածոներ, հյութեր, չրեր, հանքային ջրեր և այլ սննդամթերք։
Gulfood 2026-ին մասնակցությունը հայկական Sipan-ի համար բացառիկ հնարավորություն էր ներկայացնելու հայկական արտադրանքի որակն ու յուրահատկությունը միջազգային լայն լսարանին։ Ցուցահանդեսի ընթացքում ընկերության ներկայացուցիչները հանդիպումներ ունեցան բազմաթիվ միջազգային գործընկերների հետ՝ ներառյալ սուպերմարկետների ցանցերի, դիստրիբյուտորական ընկերությունների, ներմուծողների և մեծածախ առևտրով զբաղվող կազմակերպությունների ներկայացուցիչների։ Այս կարևոր հանդիպումները հնարավորություն տվեցին հաստատել նոր գործարար կապեր, քննարկել համագործակցության հեռանկարներ և ավելի խորությամբ ծանոթանալ շուկայի արդի միտումներին ու պահանջներին։
Gulfood 2026-ում մասնակցությունը ևս մեկ անգամ ընդգծեց Sipan-ի շարունակական ձգտումը՝ ընդլայնելու իր միջազգային ներկայությունը և ամրապնդելու իր դիրքերը համաշխարհային սննդարդյունաբերության ոլորտում։

В начале этого года компания Sipan успешно приняла участие в международной выставке
В рамках выставки продукция SIPAN была представлена в национальном павильоне Армении наряду с другими ведущими армянскими производителями. Мероприятие объединило участников и посетителей со всего мира, а отдельные павильоны представляли компании из различных стран и регионов.
Армения приняла участие в Gulfood 2026 единым национальным павильоном, организованным Министерством экономики Республики Армения. Помимо Sipan, свою продукцию представили ещё двенадцать армянских компаний, продемонстрировав консервы, соки, сухофрукты, минеральные воды и другие продукты питания.
Участие в Gulfood 2026 стало для Sipan отличной возможностью представить качество и уникальность армянской продукции широкой международной аудитории. В ходе выставки представители компании провели встречи с многочисленными зарубежными партнёрами, включая торговые сети, дистрибьюторов, импортёров и оптовые компании. Эти встречи позволили установить новые деловые контакты, обсудить перспективы сотрудничества и глубже ознакомиться с актуальными тенденциями и потребностями мирового рынка.
Участие в Gulfood 2026 в очередной раз подтвердило стремление Sipan расширять своё международное присутствие и укреплять позиции компании на мировом рынке пищевой продукции.